Remi shfaqet në Hagë, hyn në zyrën e prokurorit
Ish-komandanti i UÇK-së, Rrustem Mustafa, hyri në ndërtesën e Prokurorisë Speciale në Hagë për t’u intervistuar në lidhje me pretendimet për përfshirjen e pjesëtarëve të UÇK-së në krime të luftës dhe të pasluftës në Kosovë.

Komandant Remi ka arritur në ndërtesën e Prokurorisë Speciale në Hagë për t’u intervistuar. Remi është nisur për në Holandë ditën e djeshme përderisa edhe deklaroi se në Hagë ai do të mbrohet pikërisht nga UÇK-ja.

Tutje ai deklaroi po ashtu se ndihet i pafajshëm dhe se po i përgjigjet ftesës së Gjykatës Speciale për pretendimet e bëra nga Dick Marty.

Përpos Remit gjatë ditës së djeshme për në Hagë u nis edhe ish-komandanti tjetër i UÇK-së, Sami Lushtaku.


Shtuar më 14/01/2019, ora 10:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori