Remi: Kosovës i duhet koalicion PDK-LDK
Pëlqej
Deputeti i PDK-së, Rrustem Mustafa - Remi është shprehur se Kosovës i nevojitet kolicioni PDK-LDK.

Remi insiston për një koalicion mes dy partive më të mëdha në Kosovë.

Sipas tij, ideja për një koalicion të tillë mbështetet në faktin se ky koalicion do ta nxirrte vendin nga kriza dhe do të forcohej shteti ligjor, raporton Botapress.

Deputeti i PDK-së vlerëson se mes Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes Demokratike ka një përafrim dhe në qëndrime.

Remi thotë se PDK-ja madje do tia dhuronte edhe postin e kryeministrit LDK-së për një bashkëqeverisje. /albeu.com/


Shtuar më 14/08/2014, ora 16:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori