Refuzohet oferta e Kadri Veselit
Partia Demokratike e Kosovës ka Lançuar një kërkesë të re për formimin e një qeverie gjithëpërfshirëse, me qëllim që të dilet, siç thuhet, nga kriza politike, shkruan Zëri.

Mirëpo ende pa u plasuar mirë ideja, ka hasur në kundërshtim nga partitë e Bllokut trepalësh, LDK, AAK, Nisma, të cilat i rekomandojnë partisë së kryeministri Hashim Thaçi, që të dalin në opozitë dhe ta zgjidhin ngërçin politik. /albeu.com/

Shtuar më 02/08/2014, ora 09:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori