Refugjatët vazhdojnë të vërshojnë drejt Preshevës (VIDEO)

Në kampin e Miratovcit në Preshevë, që ndodhet kufirit me Maqedoninë, vazhdon të vijë një numër i lartë refugjatësh nga Lindja e Mesme, raporton Tanjug.

Pasi mbërrijnë në këtë kamp ata transportohen me autobusë nga UNHCR-ja drejt qendrës kolektive për pranimin e emigrantëve në Preshevë.

Edhe ditës së sotme është parë një numër i madh autobusësh që transportojnë refugjatë drejt Suboticës dhe Beogradit, ku vazhdojnë më pas drejt Hungarisë dhe Gjermanisë, shkruan Indeksonline. /albeu.com/
Shtuar më 06/09/2015, ora 15:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori