Reforma zgjedhore në dorë të shefave të subjekteve politik
Reforma zgjedhore është bllokuar për shkak të liderëve të partive politike. Udhëheqësi i Komisionit, Haki Demolli, thotë se shefat e subjekteve politike tashmë kanë filluar takimet për këtë çështje.


Hashim Thaçi, Isa Mustafa, Albin Kurti, Blerim Shala e Behgjet Pacolli e kanë në dorë zhbllokimin e reformës zgjedhore. Ata duhet të arrijnë një marrëveshje për numrin e zonave zgjedhore dhe mënyrën e hapur apo të mbyllur për listat zgjedhore. /albeu.com/

Shtuar më 21/04/2012, ora 10:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori