Reeker kërkon miratimin e ligjit për amnisti
Zëvendësi i ndihmësit amerikan i shtetit, Philip Reeker ka deklaruar se është e domosdoshme që Kuvendi i Kosovës sa më parë ta miratojë ligjin për amnisti, dhe se zgjedhjet lokale janë vendimtare për implementimin e marrëveshjes së Brukselit.

“Miratimi i Ligjit për amnisti është i nevojshëm për të parë përparimin në implementim”, ka thënë Reeker në Bruksel.
“Nuk do të ketë amnisti shumë të gjerë”, ka thënë ai, duke i këshilluar kritikët në Prishtinë që përsëri ta lexojnë projekt-ligjin. /albeu.com/

Shtuar më 08/07/2013, ora 16:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori