E FUNDIT/ Milani shpëton në fund mes dramës (VIDEO)
BIK reagon për arrestimet: Përgjegjësia është personale
Zëdhënësi i Bashkësisë Islame të Kosovës, Ahmet Sadriu, është shprehur se është i brengosur lidhur me arrestimet e imamëve.

Sadriu ka shtuar se megjithatë "askush nuk mund të jetë mbi ligjin dhe institucionet kompetente janë të lutura ta kryejnë punën e tyre", raporton Rel.

Ahmet Sadriu ka vlerësuar se përgjegjësia për vepra penale te mundshme është vetëm individuale dhe nuk kanë të bëjnë aspak me institucionin e Bashkësisë Islame të Kosovës. /albeu.com/

Shtuar më 17/09/2014, ora 11:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori