"Re të pazakonta" mbi Beograd (FOTO LAJM)

Qytetarët e Beogradit janë befasuar nga retë që kanë parë në qiell.

Ka disa ditë që në qiellin e pastër të kryeqytetit sillen re "të çuditshme", shkruan Blic.
Retë duket sikur janë shenja të lëna nga ndonjë avion i ikur, por se në fakt kohët e fundit nuk ka patur fluturime.
Nga Enti për Hidrometeorologj kanë bërë me dije se bëhet fjalë për një dukuri normale dhe se nuk ka nevojë të krijohet panik.
Qytetarët shprehen të shqetësuar dhe kanë kërkuar të bëhet një ekzaminim për koncentrim të aluminit, stronciumit dhe bariumit në ajër dhe se mundet të bëhet fjalë për Kemtrejlls.

Çfarë është Kemtrejlls?
Kemtrejllsqiell duket si një shenjë e lënë pas nga avionët, por shenjat e avionëve në qiell mbeten rreth 20 minuta, ndërsa ato të Kemtrejllsit mbeten me orë të tëra dhe mund të shkaktojnë sëmundje të ndryshme ngjitëse sidhe mutacione gjenetike./albeu.com/

Shtuar më 27/08/2014, ora 15:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori