Rasti "Kleçka", seanca tjetër më 3 korrik
Në përfundim të seancës së ditës së sotme për rastin "Kleçka", avokati i Fatmir Limajt, Karim Khan i kanë kërkuar trupit gjykues që të heq masën e arrestit shtëpiak për të akuzuarit.

Një qëndrim ndryshe ka mbajtur, prokurori Maurizio Salustro, i cili ka kërkuar vazhdimin e arrestit shtëpiak.

Ndërkohë pritet që nesër në orën 10:00 kreu i trupit gjykues të paraqesë me shkrim aktvendimin për palën mbrojtëse dhe kërkesën për heqje të arrestit shtëpiak.

Seanca e radhës do të mbahet më 3 korrik. /albeu.com/
Shtuar më 05/06/2013, ora 18:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori