Rashiq: Mungesa në kuvend nuk sjell zgjidhje për serbët në Kosovë
Polarizimit në "serbë e Gjuriqit dhe në serbët e Vulinit", ka sjellë mungesën e përfaqësuesve serbë në Kuvendin e Kosovës. Deputeti i partisë Demokratike Progresive në Kuvendin e Kosovës Nenad Rashiq, deklaron se kjo sjellje nuk i ndihmojnë zgjidhjes së problemeve të serbëve në Kosovë.

"Si shumë po merremi me 'kush është më serb' dhe si pak po merremi problemet praktike", ka thënë deputeti.

Gjithashtu ai ka shtuar se deri tani problemet e serioze nuk janë shqyrtuar seriozisht, ndër të cilët sipas tij, serbët në Kosovë janë identifikuar si kërcënim e interesave kombëtare shqiptare, për ç’shkak, sipas tij qëndrimi i tyre në Kosovë po bëhet 'më i brishtë'. /albeu.com/
Shtuar më 28/04/2015, ora 11:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori