Ramadani:Fletëvotimet të njejta në të gjithë vendin
Fletëvotimet e zgjedheve të 3 nëntorit do të jenë të njejta për të gjithë territorin e Kosovës. Kështu ka thënë sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK), Burim Ramadani.

Ky i fundit shprehet i bindur se logoja e shtetit nuk do të hiqet nga fletëvotime edhe për veriun.

“Jam i bindur se logoja e shtetit të Kosovës do të jetë edhe në fletëvotimet në veri”, ka theksuar Ramadani për ”Epoka e Re”, duke shtuar se mbajtja e zgjedhjeve lokale në veri paraqet çastin e kthesës në këtë pjesë.

“Pjesëmarrja e serbëve në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit paraqet një çast tepër të rëndësishëm për Kosovën dhe sovranitetin e saj”, ka thënë Ramadani. /albeu.com/
Shtuar më 23/08/2013, ora 11:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori