Ramadani rrëfen krimet e hetuesit Fadil Syleviqit, përfshin edhe pritën ndaj Pajazitit
Pëlqej
Vëllai i Arsim e Burim Ramadanit, ish luftëtarë të UÇK-së të dënuar në rastin “Ramadani” ka reaguar përmes një shkrimi në llogarinë e tij personale në Facebook pas dëshmisë se dëshmitarit se hetuesi Fadil Syleviqi është i përfshirë në vrasjet e pas luftës.

``Nese ndonjeher ka drejtesi,atu ku ka qen ne hetime Syleviq,duhet te hetohet per padrejtesi dhe per mshefje te krimit.
Me kan then se edhe provat te Xhemajl Mustafa kishte mshef krimineli Syleviq.

Krimineli Suleviq ka kindapuar Dr.Hafir Shalen ne vitin 1998 sa punonte per UDB-en Syleviq dhe nga ajo koh nuk dihet per fatin e doktorrit.

Syleviq kishte marr gjipin mercdes per ta liruar nga burgu nje person,per ket i kishte deklaratat nje taksforc nderkombtare dhe kurr nuk e hetuan.

Krimineli Syleviq kishte rrahur Blerim Kiqinen dhe kishte detyruar ta lexoj montimin e ti per te mshef krimin e familjes Hajra me persona te pa fajshum.

Krimineli Syleviq nje te burgosur kishte len me metodat e ti nga UDB-a ne karroc per shum vite.

Ky kriminel gjat luftes kishte pergjuar familjes Jashari ne telefonin fiks sa punonte per Serbet.

Ky kriminel dyshohet qe kishte organizu priten e Zahir Pajazitit pasi kishte informaten se Zahiri e donte ket kriminel te vrar.

Ka aq shum persona qe tregojn per krimet e keti personi,po per qudi ky ende eshte ne PK(polici) dhe shoqerohet me persona te fuqishum te pushtetit.`` ka shkruar Ramadani./albeu.com/
Shtuar më 12/01/2018, ora 15:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori