Rama, Kurti dhe Vuçiç takohen sot në Mynih
Pasditen e sotme pritet të takohen në Mynih kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Pendarovski, ai i Malit të Zi Milo Gjukanoviq, shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell.

panel, pritet të marrin pjesë dhe kryeministri i ri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç.

Në këtë panel nuk është e parashikuar të flasë para publikut edhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ndonëse edhe ai do të jetë në këtë Konferencë dhe do të ketë takime të shumta në Mynih. Ky panel është parashikuar të zhvillohet me dyer të mbyllura.

Shtuar më 14/02/2020, ora 09:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori