Rama e thotë troç: Mos prisni që Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës
Kryeministri Rama deklaroi të premten se Kosova dhe Shqipëria nuk duhet të presin që presidenti Vuçiç të njohë pavarësinë e Kosovës.

Gjatë konferencës për shtyp pas takimit me Hotin, Rama u shpreh:

"Presim që presidenti i Serbisë të njohë Kosovën?! Mos i pritni këto! Nuk kanë për të ndodhur kurrë. Është shah, jo boks."

Shtuar më 03/07/2020, ora 16:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori