Qytetet e Kosovës në Facebook nuk janë më "të Serbisë"
Sa herë që dikush dëshiron të vendosë "chek-in" për atë se ku ndodhet, karshi qytetit të Kosovës, si shtet llogaritej se ishte Serbia.

Tanimë e tutja çdo qytet i shtetit të Kosovës do të shënohet në Facebook se është në Kosovë.

Kjo ka ndodhur në saj të një peticioni të nënshkruar nga plot 14.870 persona, shifër që sa duket ka bërë që "Facebook" të reflektojë.

Tashmë për vendndodhjen Gjilan, Gjakovë, Prishtinë, Pejë, Prizren, Mitrovicë etj, anash shfaqet shteti Kosova dhe jo Serbia. /Albeu.com/
Shtuar më 21/11/2015, ora 19:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori