Qeveria po korr sukses, arrin në 59 numri i zv.ministrave
Kryeministri Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme ka emëruar Beqir Fejzullahun si zëvendësministër në Ministrinë e AdministrimitPushtetit Lokal. Numri arrin në 59 zëvëndësministra.

Zëvendësministër më i ri i Qeverisë Haradinaj ka falënderuar, kryetarin Kadri Veselin për propozimin, degës së PDK-së në Shtërpcë dhe gjithë miqve për mbështetjen.

Lajmi e ka bërë të ditur vetë Fejzullahu në rrjetin e tij social Facebook

Postimi i plotë i Fejzullahut:

Sot, mora vendimin për emërimin tim zëvendësministër në Ministrinë e AdministrimitPushtetit Lokal. I motivuar plotësisht që me një dinamikë të jashtëzakonshme të realizojmë planet qeveritare për një pushtet lokal funksional dhe në dobi të gjithë qytetarëve të Republikës së Kosovës.

Faleminderit, kryetarit Kadri Veseli për propozimin, degës së PDK-së në Shtërpcë dhe gjithë miqve për mbështetjen.
Shtuar më 10/11/2017, ora 15:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori