Qeveria nis propogandën për referendumin
Pëlqej
Qeveria e Maqedonisë paralajmëroi fushatë promovuese dhe informative në prag të referendumit më 30 shtator për pyetjen "A jeni për anëtarësim në NATO dhe BE me pranimin e marrëveshjes mes Republikës së Maqedonisë dhe Republikës së Greqisë?".

Vendimin për fushatën për shpërndarje të informatave me interes publik për qytetarët/votuesit në Republikën e Maqedonisë, rreth përmbajtjes së Marrëveshjes me Greqinë, përfitimet nga integrimi i Republikës së Maqedonisë në NATO dhe BE dhe plani sipas të cilit vendi do të lëvizë drejt Aleancës dhe Unionit, Qeveria e e mori në seancën e 83-të të djeshme.

Këshilltari qeveritar për integrime euroatlantike Bojan Mariçiq, paralajmëroi se pas përfundimit të pushimeve verore fushata do të intensifikohet dhe do të shfrytëzohen të gjitha metodat e arritshme në pajtim me Ligjin për referendum dhe interesin publik të definuar.
Shtuar më 15/08/2018, ora 10:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori