Qeveria ndan rreth 32 mijë euro për ajrin në Prishtinë
Qeveria e Kosovës ka ndarë mbi 31 mijë e 700 euro për komunën e Prishtinës për të kompensuar shpenzimet për masat e ndërruara muaj më parë për përmirësimin e ndotjes së ambientit.

Zëvendësministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH), Besim Demi kërkoi nga Qeveria miratimin e kësaj shume në mënyrë që të kompensoj shpenzimet e komunës së Prishtinës.
Shtuar më 16/03/2018, ora 10:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori