Qeveria miraton planin e zbatimit të marrëveshjes
Qeveria e Kosovës miratoi nënshkrimin e planit të zbatimit të marrëveshjes së 19 prillit, të parafuar nga kryeministrat e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Ivica Daçiq, të mërkurën në Bruksel.

"Kjo marrëveshje ka kompromise, por jemi siguruar që secili kompromis të jetë i tillë që shërben në të mirë të interesave të qytetarëve të Kosovës si në veri ashtu edhe në jug.
Me këtë marrëveshje, Kosova ju ka dhënë një shansë ideale qytetarëve tanë në veri, që të bëhen pjesë e pandarë e shoqërisë tonë demokratike", u shpreh Thaçi gjate mbledhjes.


Plani sipas tij, është planifikuar që të implementohet brenda gjashtë mujorit të ardhshëm.
Shtuar më 25/05/2013, ora 10:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori