Qeveria merr një vendim të hidhur për drejtorat: Shkarkohen
Qeveria e Kosovës ka votuar sot pro shkarkimit të drejtorëve te ndërmarrjeve publike, për arsye se, siç është thënë ata kanë shkelur ligjin e ndërmarrjeve publike, të përshkruar në opinionin e Agjencisë Kundër Korrupsionit.

Në këtë mbledhje po ashtu, është miratuar edhe projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit të presidentit.
Shtuar më 29/09/2017, ora 14:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori