Qeveria kërkon lirimin e menjëhershëm të policëve
Qeveria e Kosovës
Qeveria e Republikës së Kosovës ka reaguar pas arrestimit të dy policëve kosovarë nga ana e forcave policore të Serbisë duke kërkuar lirimin e menjëhershëm të policëve ndërsa e ka vlerësuar këtë akt si një akt që cënon rëndë marrëveshjet e arritura mes Kosovës dhe Serbisë.


Në reagimin e qeverisë kërkohet edhe ndihma e Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës që të ndërmarrin hapat e domosdoshëm,për të ndikuar te Beogradi zyrtar, për ti ndalur këto veprime arbitrare dhe të kundërligjshme. /albeu.com/
Shtuar më 31/03/2012, ora 18:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori