Qeveria emëron në Bordin e QKUK-së kandidatin e VV
Mirsad Shkreta, dikur kandidat për deputet, tani këshilltar i Ministrit të Shëndetësisë, anëtar dhe përkrahës i Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes, është emëruar anëtar i Bordit të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Vendimi është marrë të premten në mbledhjen e 17-të të Qeverisë së Kosovës.

Qeveria në dorëheqje e ka shkarkuar Bordin e QKUK’së dhe menjëherë e ka emëruar të riun. Aty e kanë sistemuar edhe një përkrahësAlbin Kurtit dhe anëtar të Lëvizjes Vetëvendosje shkruan ekspress.

Mirsad Shkreta, aktualisht Këshilltar Arben Vitisë, është deleguar në Bord si përfaqësues i Ministrisë së Shëndetësisë.

Shkreta kishte dështuar të bëhej deputet i Parlamentit më 2017 kur kishte marrë vetëm 3 mijë e 387 vota më 2017.
Shtuar më 28/03/2020, ora 11:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori