Qeveria arrin marrëveshje me BE-në për EULEX-in
Më në fund është arritur që Qeveria e Kosovës të arrijë një marrëveshje me Bashkimin Evropian për vazhdimin e mandatit të EULEX-it, i cili është aprovuar deri në vitin 2018.

Kryeministri Isa Mustafa, para kabinetit qeveritarë ka sqaruar se mbrëmë kanë marrë letrën kthyese nga Mogerini dhe sot e kanë proceduar këtë në mbledhje të Qeverisë. /albeu.com/
Shtuar më 16/06/2016, ora 09:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori