Qesharake, kush janë deputetët e VV-së që merren me xhindet e Burdushit
Deputeti i Kosovës, nga Nisma Socialdemokrate, ka vazhduar me hedhjen e akuzave ndaj Lëvizjes Vetëvendosje.

Në Kuvendin e Kosovës, të enjten deputeti Zeka Lëvizjes Vetëvendosje ua përmendi BIA-n serbe, Burdushin dhe fshehjen e një zyrtari të lartë të kësaj partie me qebe nga Policia e Kosovës.

Zeka në Kuvend e kishte marrë me veti një dosje me 900 emra të cilën ia ka dhënë shefit të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufcës.

“Unë sot e kam marrë një dosje me 900 emra, me numra të telefonit, do ia dorëzoj në mënyrë simbolike shefit të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufcës. Pres një javë që shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje të më japë përgjigje dhe unë do t’i përgjigjem dhe t’i flas me fakte rrëqethëse edhe për ata deputet që kanë shkua për trajtim te Burdushi. Do të shohim pastaj kush është pacient i Burdushit, kush është hajn i taksapaguesve, kush është taku me BIA-n serbe dhe është fshehë me qebe mos me pa Policia e Kosovës”, tha Zeka.
Shtuar më 09/12/2018, ora 08:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori