Qëndrimet e Edi Ramës për kufijtë e Kosovës janë shqetësuese sipas Bojken Abazit
Çështja e kufijve të Kosovës është kryefjala e këtyre ditevë në Kosovë , shkruan Albeu.com

Aktivisti I Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se Serbia është bëeë akoma më agresive kohët e fundit, madje la arritur të depërtojë me bizneset edhe në Shqipëri.

Zgjidha sipas Abazit është bashkimi kombëtar pasi kjo të evidente këtë ndikim nga Serbia

“Këto shtete janë shumë të dobëta të ndara ( Shqipëria dhe Kosova) prandaj me bashkim do të zgjidheshin një pjesë e tyre”, tha ai.

Fjalët e Ramës për Abazin nuk janë problematike pasi ato duhen studiuar në menyrë bilaterale.

“Nuk është problem se Rama po flet për Kosovën. Problematike janë qëndrimet e tij në raport me kufijtë e Kosovës. Ai nuk ka dalë kundër projektit të propozuar nga Hashim Thaçi. Rama të ejten tha se patjetër duhet të diskutohen kufijtë e Kosovës”.

Për aktivistin pozicioni I Ramës për Kosovën është I pakuptimtë. /albeu.com/
Shtuar më 16/02/2019, ora 23:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori