Mitrovicë, protesta kundër EULEX
Dhjetëra studentë dhe nxënës, anëtarë të Këshillit të Veprimit Rinor Lokal të Mitrovicës në bashkëpunim me Lëvizjen “Koha”, kanë protestuar sot para selisë së EULEX-it në Mitrovicë, në shenjë pakënaqësie me punën e këtij misioni.


Ata kanë shprehur revoltën e të rinjve mitrovicas ndaj EULEX-it dhe sjelljeve të këtij misioni në raport me kriminelët serbë në veri. /albeu.com/
Shtuar më 13/04/2012, ora 15:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori