Pronari italian vret dy kosovarë
Pronari italian ka vrarë dy shtetas kosovarë në Fermano të Italisë.

Bëhet me dije se Xhanluka Çiferri ka qëlluar me armë ndaj dy ish-punonjësve të tij, Valdet Avdyli, 26-vjeç dhe Moemedim Mustafa, 38-vjeç, duke i lënë të vdekur në vend.

Pavarësisht se italiani e ka lajmëruar policinë për rastin, dy shqiptarët nga Kosova nuk kanë mundur të shpëtojnë.

Vrasjet ndodhën pas një sherri mes italianit dhe dy kosovarëve, me siguri për punë parash të papaguara ose të prapambetura.

Italiani eshte vene ne pranga dhe ka perfunduar ne paraburgim, deri sa te dale ne gjykim./albeu.com/
Shtuar më 15/09/2014, ora 16:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori