Profesorët universitarë përballë Komisionit Shtetëror
Pesë profesorë universitarë të fushave të ndryshme, do të ulen më 3 gusht përballë anëtarëve të Komisionit për shënjimin e kufirit shtetëror.

Ata do të argumentojnë se si Marrëveshja për demarkacion me Malin e Zi ia tkurr territorin Kosovës.

E pranishme do të jetë opozita e cila ka në plan të rrisë rezistencën nëse nuk merren parasysh përfundimet e konferencës.

Megjithatë, përballja do të fokusohet mes ekspertëve dhe anëtareve të Komisionit shtetëror. /albeu.com/
Shtuar më 19/07/2016, ora 09:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori