E FUNDIT/ Sërish lëkundje tërmeti në Durrës
Pritet të nisë seanca për shpërndarjen e Kuvendit, kush ndodhet në sallë
Sot pritet të zhvillohet seanca për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës, ndërsa kanë filluar të mblidhen deputetët që do të marrin pjesë.

Deri më tani në sallë kanë hyrë Uran Ismaili dhe Abelard Tahiri nga PDK-ja, ndërsa brenda ndodhën edhe deputetët e AAK-së.

Seanca e jashtëzakonshme për shpërndarje është paraparë që të fillojë në orën 10:00, derisa do të diskutohet për dy pika të rendit të ditës.

Fillimisht votohet për marrëveshjen IPA, derisa si pikë e dytë është shpërndarja.
Shtuar më 22/08/2019, ora 09:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori