Prishtinë/ Lojë e rrezikishme me një bebe të sapolindur
Policia e Kosovës në raportin ditor bën të ditur se është arrestuar një çift pasi këta të fundit kishin tentuar të ndryshonin statutin e një bebe të porsalindur, shkruan albeu.com.


"Prishtinë, 17.10.2017 14:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar dhe e dyshuara femër K/Shqiptare nën dyshimin e bazuar se kanë bërë ndryshimin e statusit të fëmijës të posalindur dhe pas lirimit të fëmijës të posalindur është braktisur nga nëna e saj.

Në bashkëpunim me punëtorin e Qendrës për Punë Sociale foshnja e braktisur është kthyer në vendin e sigurt dhe është nën përkujdesje mjekësore.

Të dyshuarit pas intervistës janë liruar me urdhër të prokurorit kujdestar." thuhet në raport./albeu.com/
Shtuar më 18/10/2017, ora 09:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori