Prishtina ndëshkon Shpend Ahmetin, PSD zhgënjen me përkrahjen
Ka filluar numërimi i votave nga zgjedhjet e parakohshme në Prishtinë.

Nga ajo që shihet nga rezultatet e para, shihet se Shpend Ahmeti dhe PSD kanë një numër shumë të vogël të votave.

Aktualisht, në Prishtinë po kryeson Lidhja Demokratike e Kosovës me mbi 35%.

AAK-PSD në kryeqytet ka vetëm 7,20%.

VV aktualisht ka 34,07%.
Shtuar më 06/10/2019, ora 20:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori