Prishtina dhe Beogradi bëjnë përgatitjet për fundin e dialogut politik
Prishtina dhe Beogradi kanë nisur të përgatiten për fundin e dialogut politik. Burime diplomatike kanë shpjeguar për gazetën Tribuna se ndërmjetësuesit evropianë planifikojnë që ta përmbyllin këtë fazë të dialogut në muajt e parë të vitit 2014.


Kjo mundëson palët të zbatojnë marrëveshjet dhe të përjetojnë periudhën që diplomatët po e quajnë “normalizim pa njohje”. /albeu.com/
Shtuar më 26/11/2013, ora 11:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori