Prishtinë/ Fillon protesta kundër Jeremiqit
Në sheshin Zahir Pajaziti, janë mbledhur një numër i madh protestuesish për të protestuar kundër kandidatit Vuk Jeremiqit për sekretar të përgjithshëm të OKB-së.

Në letrat e tyre po shkruhet “janë vrarë 11.840 persona, të zhdukur 1.666 persona mbi 20 mijë gra të përdhunuara”.

Në protestë veç qytetarëve po marrin pjesë edhe aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, si dhe deputeti i LDK-së, Armend Zemaj./albeu.com/Shtuar më 03/09/2016, ora 12:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori