Pretendimi, gjyshi i Haradinajt është varrosur në Beograd
Analisti i njohur serb Dushan Janjiq ka dhënë detaje interesante për gjyshin e Haradinajt duke thënë se ai është i varrosurBeograd.

"Gjyshi i tij nuk ka qenë katolik, ai ka vdekur në Beograd, është i varrosur në varrezat e myslimanëve afër beogradit të ri ka qenë i afërt me mbretërinë. Është një familje që e ka pasur vendin e saj në Mbretërinë e jugosllavisë. Kurse, gjyshi im ka qenë oficer i xhandarmërisë dhe është i varrosur afër manastirit të Decanit dhe unë kam pyetur rreth procedurës se nuk e kam ditur", ka thënë Janjiq.

E megjithatë ky mbetet një pretendim pasi nuk ka asnjë informacion zyrtar që gjyshi i Ramush Haradinajt është varrosurBeograd./albeu.com/


Shtuar më 24/04/2018, ora 16:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori