Presidentja Jahjaga dekretoi Ligjin për Amnistinë
Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dekretoi shpalljen e Ligjit nr. 04/L-209, për Amnistinë, të miratuar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës më datë 11 korrik 2013">2013.

Ai është pranuar në Zyrën e Presidentit të Republikës së Kosovës më datë 12 shtator 2013">2013. Dekretimi u bë duke u bazuar në nenin 80, pika 2 dhe në nenin 84, pika 5 të Kushtetutës së Republikës së Kosovës. /albeu.com/
Shtuar më 18/09/2013, ora 16:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori