Presidenti austriak lufton që në këtë datë të liberalizohen vizat
Pëlqej
Presidenti i Austrisë, Aleksander van der Bellen, është pritur sot në një takim zyrtar nga presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta.

Në këtë takim është folur edhe për çështjen e liberalizimit të vizave, për të cilën presidenti austriak ka thënë se duhet të ndodhë sa më shpejt.

Presidenti austriak pas një konferencë të përbashkët me homologun e tij, Ilir Meta, ka thënë se do të ishte mirë që liberalizimi i vizave për qytetarët e Republikës së Kosovës të ndodhë përgjatë udhëheqjes së presidencës së BE-së nga Austria.

Austria ka marrë kryesimin e BE-së nga 1 korriku i vitit 2018 dhe pritet ta përfundojë në fund të vitit.
Shtuar më 23/10/2018, ora 16:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori