Prekazi disa orë pas rënjes së Jasharajve i mbushur me forcat serbe (VIDEO)

Forcat serbe me gjithë altirelin që kishin për tri ditë me radhë kishin sulmuar familjes Jashari më 5,6 dhe 7 mars.

Pas tri ditë sulmeve në Prekaz, autoritetet serbe kishin lejuar që në vendin e ngjarjes të shkoj një autobus me gazetarë dhe aktivistë të drejtave të njeriut.

Nga ajo që shihet në pamjet e atëhershme, është shkatrrimi dhe barbaria sebe mbi popullaten shqiptare në Prekaz.

Në pamjet e xhiruara pas rënjes së Jasharajve, shihet se Prekazi ka qenë i stërmbushur me paramilitarë serbë, të cilit e kishin shkatërruar fshatin.


Shtuar më 05/03/2018, ora 10:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori