Politikani serb që njeh Kosovën tallet me Sheshelin (VIDEO)
Lideri i partisë demokratike liberale serbe, Çedomir Jovanoviq është përplasur ashpër me Sheshelin.

Ai ka thënë se Sheshelit po i jepet rëndësi që nuk e meriton.

Mirëpo, debati eskaloi kur Çedomir Jovanoviq tha se po të ishte Sheshel i rëndësishëm për Hagën, nuk do ta lironin në atë mënyre komike, me shpjegimin “se është më mirë të vdisni në Serbi se në Hagë”, Shesheli tha “se tani ka ndërruar mendje dhe se nuk do të vdes nga inati”.

Kurse, debati u nxeh edhe kur u përmend edhe kryeministri i vrarë i Serbisë Zoran Gjingjiq, e Shesheli u shpreh se atë e kishte dënuar zoti pasi kishte dorëzuar Milosevicin.

Ku reagoi Jovanovic me “Mos flisni marrëzira”. Pjesëmarrës në debat ishte edhe vëllai i të dënuarit për krime lufte, Radovan Karagjiq.
Shtuar më 03/04/2019, ora 16:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori