Politikanët ta gjejnë zgjidhjen
Ish-ambasadorja e SHBA-së në Kosovë, Tina Kaidonov është shprehur se liderët partiakë kanë përgjegjëshmëri që ta nxjerrin vendin nga situata e krijuar.

Në një intervistë dhënë "Interaktiv" të KTV-së, ajo ka vlerësuar se Jahjaga po kryen punën e saj dhe se ka informacion se po ndërmjetëson mes palëve.

"Është përgjegjësi e liderëve partiakë që të arrijnë zgjidhje, cilado qoftë ajo", tha Kaidanov.

Ish-ambasadorja amerikane ka theksuar se liderët politikë duhet të mendojnë para së gjithash për dëmet që ka Kosova nga moskrijimi i institucioneve. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2014, ora 09:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori