Policia zvicerane zbulon bandën kosovare, dyshime për 40 vjedhje
Policia gjermane pas një hetimi të gjatë ka zbuluar autorët e shumë vjedhjeve. Mësohet se pas këtyre vjedhjeve qëndrojnë katër shqiptarë nga Kosova.

Ata janë të moshës 20-26 vjeçare, derisa njëri nga të dyshuarit është marrë në paraburgim.

Në përgjithësi autorët kanë plaçkitur prona deri në 30 mijë euro, ndërsa dëmi është vlerësuar rreth 65 mijë euro.

Në qendër të vëmendjes kanë qenë shumë biznese komerciale, sidomos restorantet, përcjell albinfo.ch.

Përveç tyre kishin marrë edhe të holla dhe objekte të tjera me vlerë.
Procedura e tyre pothuajse gjithmonë ka qenë e njëjtë.

Ata thyenin derën me forcë, madje në disa raste, kishin thyer edhe kasafortat.

Fokusi i vjedhjeve ka qenë në qytetin e Biberach. Por, vjedhje ka pasur edhe në qendrat e biznesit dhe objekteve sportive në Attenweiler, Warthausen dhe Ummendorf. /albeu.com/
Shtuar më 17/11/2016, ora 17:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori