Policia tregon pse bastisën në Veri të Mitrovicës
Policia e Kosovës ka konfirmuar se në Veri të Mitrovicës, me urdhëresë të Gjykatës, janë realizuar disa bastisjendërlidhen me vazhdimin e hetimeve për rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviq.

“Njësitet policore kanë kryer bastisje në katër lokacione si dhe kane ndaluar katër persona, tre që ndërlidhen me hetime për rastin dhe një i cili ka rezistuar ndaj zyrtarëve policor”, ka konfirmuar zëdhënësi i PK-së.

Mësohet se janë arrestuar ish-polici Dragisha Markoviq dhe Sasha Curciq, Milosh Roshiq për shkak se dyshohen se kanë pasur lidhje me vrasjen e Oliver Ivanoviq.


Shtuar më 23/11/2018, ora 08:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori