Policia tregon ngjarjen e vrasjes në Ferizaj
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje rreth orës 12:30, është arrestuar i dyshuari (moshë e mitur), i cili ka shtëne me armë-revole në drejtim të viktimës duke e qëlluar për vdekje në kokë.

Vdekjen e viktimës në vendin e ngjarjes e ka konstatua mjeku kujdestar.

Rastit ju kanë përgjigjur njësitet relevante policore si dhe prokurori i shtetit.

I dyshuari fillimisht është larguar nga vendi i ngjarjes, por më pas është arrestuar nga policia me ç’rastë është intervistuar në prani të avokatit mbrojtës.

Është konfiskuar një revole e cila dyshohet se është përdorur në raste kal 7.65mm, me një karikator dhe tre fishekë.

Trupi i pa jetë i viktimës me vendimin e prokurorit, është dërguar për obduksion në IML ,kurse i dyshuari është dërguar 24 orë në qendrën e mbajtjes.


Shtuar më 21/02/2019, ora 09:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori