Policia në Gjakovë verifikon vëzhguesit që i takojnë një partie politike
Një incident ka ndodhur në shkollën "Yll Morina" në Gjakovë disa vëzhgues të një organizate joqeveritare e quajtur "nstituti Rajonal për Demokraci të Drejta të Njeriut dhe Studime Politike", kanë thënë se ata i përkasin një partie politike.

Ndërkaq Policia e Kosovës ka shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes, të verifikojë mjetet e identifikimit e tyre në të cilët nuk figuronte asgjë përveç organizatës në fjalë.

Disa persona të kësaj organizate veç janë shoqëruar në polici.

Ndërsa deri më tani kanë dalë rreth 4325 votues ose rreth 25% të votuesve. /albeu.com/
Shtuar më 11/06/2017, ora 16:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori