E FUNDIT/ Rekord! COVID-19 u merr jetën 19 shqiptarëve në 24 orët e fundit
Policia jep detaje nga grabitja e thasëve me para të bankës TEB
Policia e Kosovës ka njoftuar se numri i të dyshuarve që kryen grabitjen e armatosur në një bankë në dalje të Prishtinës është katër.

Sipas Policisë, është arritur të identifikohet vetura me të cilën katërdyshuarit kanë kryer plaçkitjen e më pas janë arratisur.

“Ju njoftojmë se sot rreth orës 15:00 policia ka marrë informatën për një grabitje të armatosur. Grabitja ka ndodhur në filialin e një banke që gjendet në Çagllavicë. Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni strukturat rajonale për hetimin e krimit me një intensitet të shtuar kanë filluar ndërmarrjen e një varg veprimesh operative dhe hetimore. Mbështetur në rezultatet e para të grupit hetimor që po zhvillon hetimet lidhur me rastin në fjalë, dyshohet se kjo grabitje është realizuar nga katër persona të dyshuar dhe të armatosur”, thuhet në kumtesën e PK-së.

“Të dyshuarit pas grabitjes janë larguar nga vendi i ngjarjes me një veturë e cila është identifikuar nga ana e policisë. Aktualisht policia po punon me përkushtim për të identifikuar të dyshuarit dhe vendndodhjen e tyre”, shton tutje Policia.


Shtuar më 05/02/2019, ora 15:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori