Policia gjermane kap një shofer kosovar që torturohej nga kompania
Dy autobusë me pasagjerë kosovarë janë ndaluar nga policia gjermane pasi kanë gjetur disa mangësi.

Mediat gjermane shkruajnë se stacioni i policisë në Montabaur, qytet gjerman, u njoftua nga policia rrugore lidhur me dy autobusët nga Kosova.

Me datën 5 janar, u ndalua një autobus ku shoferi nga Kosova kishte 27 orë që po voziste.

Sipas policisë rrugore, ai kishte kaluar dukshëm kohën e lejuar të vozitjes pa pushim ditor.

“Shoferët thanë se kishin marrë autobusin në Hungari. Megjithatë ne përmes udhëtarëve zbuluam se shoferët kishin 27 orë që po vozisnin, duke tejkaluar kështu kohën e lejuar të vozitjes. Po ashtu, u gjetën disa rripa të dëmtua etj. Udhëtimi ishte ndaluar edhe për shkak të defekteve teknike dhe pushimit të kërkuar ditor”, shkruan media gjermane.
Shtuar më 11/01/2019, ora 15:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori