Policia e Serbisë vret në kufi një shqiptar dhe plagos një tjetër
Pëlqej
Nga të shtënat në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë, ka mbetur i vrarë shtetasi shqiptar i Kosovës, Fatmir Mehmeti.

Dje, në një incident të ngjashëm është plagosur shtetasi i Kosovës, Naim Zeqiri, informon Koha.Net.

Ndërsa, veç tyre, është raportuar edhe vdekja e një polici serb.

Kryetari i komunës së Podujevës, Agim veliu tha se incidenti është mjaft shqetësues, pasi shkakton tensione.

Mësohet se Mehmeti dhe Zeqiri, banorë të fshatrave të Podujevës pranë kufirit kanë kaluar përtej dhe kanë hyrë në pyjet e territorit të Serbisë.

Këtu ka nisur dhe konflikti mes shqiptarëve dhe policëve të Serbisë. /albeu.com/
Shtuar më 28/08/2014, ora 15:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori