Policia e Kosovës shfaqet në Shqipëri
Policia e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë kanë nisur sot patrullimet e përbashkëta.

Në një ceremoni simbolike patrullimet kanë filluar në pikën kufitare mes dy shteteve, në Vërmicë.

Me këtë rast, drejtorët e Policisë rrugore të të dyja shteteve, ai nga Kosova nënkoloneli Sabedin Mehmeti dhe nga Shqipëria, Mitat Tola kanë thënë se këto patrullime janë rezultat i suksesit të tre viteve paraprake sipas memorandumit të bashkëpunimit mes dy policive.

“Kemi tri ekipe patrulluese dhe këto do të ndryshojnë varësisht prej nevojës”, ka thënë Sabedin Mehmeti, drejtor i Policisë rrugore në Kosovë.

Ndërkaq homologu i tij nga Shqipëria, Mitat Tola pati edhe një porosi për gjithë ata qe ia mësyjnë bregdetit shqiptar.

“Ne nuk jemi këtu për ta ndëshkuar askënd por për të parandaluar…keni kujdes, mos vozitni kur pini alkool, vëni rripin e sigurisë, ngadalësojeni shpejtësinë”, ka thënë ai.
Shtuar më 01/07/2018, ora 11:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori