Policia e Kosovës, certifikohen 43 punonjës të rinj
Në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Kosovës është mbajtur të premten ceremonia e certifikimit të 43 zyrtarëve nga agjensionet e ndryshme të Kosovës.

Programi i trajnimeve është financuar dhe mbështetur nga Departamenti i Thesarit Amerikan në të cilin janë përfshirë dy trajnime.

Trajnimi i parë ka qenë i dedikuar për trajnim të trajnerëve të teknikaveavancuara për Hetime Financiare në të cilin janë përfshirë 5 agjencione, ndërsa trajnimi i dytë ka përfshirë trajnimet për Teknikat e Avancuara të Hetimeve Financiare në të cilin janë përfshirë zyrtarë nga të gjitha agjencionet që merren me hetimin e krimeve financiare. /albeu.com/
Shtuar më 14/09/2012, ora 17:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori