Policia arreston një aktivist të LVV'së për kërcënime ndaj Arbana Xharrës
Betim Aliu, aktivist i Vetëvendosjes është arrestuar nga policia pasi ka kërcënuar Arbana Xharrën.

Aktivisti i Vetëvendosjes, Betim Aliu ka kërcënuar me jetë Arbana Xharrën, anëtare e Partisë Demokratike të Kosovës, përmes një komenti në Facebook.

"Paj bile pak t’kan rrehe, ti cfar shkrime rrethe islamofobis tende ke bo, dhe cfar shkrime rrethe pdk’es ke bo.. (sot je e gjalle, nesër ki me qen e vdekur, ti e din qysh thojke Kadri Veseli, nje dite edhe dot vetevritni, njeriu i parasheh sendet ndonjëherë, aaa une ishalla nuk te takohe naj’here se publikisht Familen ta qi, edhe veq perqef).

"Edhe Andini o piqk mashkull, deri mo edhe komentatort i keshke, veq qe ke i papune".

Është ky kërcënimi publik që i bëri aktivisti i Vetëvendosjes Arbana Xharrës.
Shtuar më 17/06/2017, ora 12:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori