Policia arreston 6 përkrahës të VV-së nga Shqipëria
Lëvizja Vetëvendosje nëpërmjet një komunikate ka konfirmuar që rreth orës 13:30 janë mbajtur të arrestuar për gjysmë ore në Vërmicë 6 mbështetës të saj nga Shqipëria: Elvis Hoxha, Gentian Sala, Ermir Harulla, Marsela Hoxha, Taulant Capa dhe Boiken Abazi.

Ky i fundit, sipas Vetëvendosjes, sapo u lirua, kurse ndaj Taulant Capës, siç thuhet në komunikatën e Vetëvendosjes, policët kanë ushtruar dhunë.
Shtuar më 22/01/2012, ora 14:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori